מר קו – הדוגמן המפתיע של פסלים יפהפיים

למרות האווירה ההומה של טרמינל 3 בנתב"ג והתנועה המתמדת אי אפשר להתעלם מהפסלים עוצרי הנשימה של 'מר קו'. סדרת פסלים יוצאי דופן שמעטרים את שדה התעופה ומייצרים שיח עם העוברים ושבים.
מר קו בטרמינל בנתב"ג

סוד הקסם של מר קו

הקסם האמיתי טמון בך, המתבונן. הגדולה של פסל היא יכולתו לגרום לכל צופה להתחבר לאומנות שבו. בדיוק כמו שאנו מזמזמים שיר אהוב ויוצקים אליו את העולם הפנימי שלנו – כך גם עם פסלים. וכאן הגדולה האמיתית של סדרת מר קו של מאיר טרוסמן: מספי מר קו מבוססים על דמויות "חלולות" לכאורה, שכן הן מאפשרות לצופים להתחבר ולהזדהות איתן מנקודות מבט שונות. כבר מזמן הפסקנו לספור את כמות הדיונים שהתעוררו סביב מה כל אחד רואה במר קו – כל אחד מהזווית שבה הוא עומד, מעולם התוכן האישי שלו – מספק פרשנות רעננה ומרתקת.

כל מר קו מקבל את האישיות שלו

בתוך עולם המורכב מתבניות, כל אחד מאיתנו רוצה לשמור על זהות אישית ייחודית. גם מר קו שומר על אופי אישי ואף פסל לא דומה למשנהו. למרות שהפסלים מיוצרים בתבניות להוזלת עלויות רכישה והפיכת האמנות לנגישה לכולם – כל מר קו נצבע אחרת. הצביעה בטכניקת  Air Brushייחודית מפיחה חיים בכל פסל ופסל, החל מפסלי הרחוב הענקיים ועד לפסלי הגינה או הבית בקטנים יותר – עם צבעים ססגוניים המשתנים מפסל אחד למשנהו. הצביעה מתבצעת עם מחשבה רבה והענקת צביון שיש בו גם אמירה – לדוגמה, הפסלים המוצבים בנתב"ג נצבעו בגווני כחול ישראלי.

פסלים סביבתיים נכנסים לבית

פסלי מר קו מייצגים את הגישה שלנו, שאמנות צריכה לרומם את נפש האדם תוך שהיא משרתת גם מטרה מעשית. הפסלים לא רק מספקים משיכה אסתטית אלא גם מתפקדים כריהוט רחוב, מעודדים דיאלוג ולכן הם אהובים מאוד. מכאן היה זה רק טבעי שהם הפכו ללהיט גם כפסלים לגינה, לגג – ולבית. תהליך הזמנת מר קו הוא אישי, אנחנו מבררים מראש לאן הפסל מיועד – מה גודל החלל, מה הצבעים שיש במרחב, האם מר קו שלנו אמור להתכתב עם אלמנטים אדריכליים או עם פסלים אחרים – וכמובן, מה המסר האישי שאתם רוצים שמר קו שלכם יביע.

מה האישיות של מר קו שלכם?

להפיכת החלום שלכם למציאות שלחו הודעה לאורנה: 054-4256477

פרויקטים נוספים

פסלי הנצחה: הנצחת זיכרונות באמצעות אמנות

כאשר אדם עוזב את העולם, הכמיהה לשמור על זיכרונו בחיים הופכת עמוקה. הנצחה באמצעות פסלים אמנותיים היא כלי רב עוצמה להנציח לא רק את קיומו של האדם אלא גם את אישיותם ואת אהבותיהם.
הנצחה - הפסל של נויה

הרקדניות של נועה

הפסל של נועה הוזמן על ידי אמה אשר פנתה אלינו בבקשה לעצב אנדרטה לבתה שנפטרה בטרם עת.

גופי

יש דבר יותר מקסים ממנו? הוא נמצא בגינה ציבורית מקסימה בסביון – הגינה של גיל. גיל מאד אהב את גופי והוריו פנו אלינו לבצע את הפסל לזכרו. הוא עומד ממש בכניסה וכמו מברך את הבאים לגינה.

התרנגול של בנדיקט

מה עושים עם מסעדה שנמצאת בצומת ביל"ו , מגישה ארוחות בוקר ורוצה לבלוט למרחוק? מפסלים תרנגול ענק ומעמידים אותו על הגג! וזה בדיוק מה שמאיר טרוסמן וסטודיו 16 יצרו – פסל תרנגול מפיברגלס בגובה 7 מטר!
התרנגול של בנדיקט

הנעל של ביג

קניון / מרכזי קניות מחפשים להפתיע את המבקרים לשנות את המקום ליותר אטרקטיבי, פריט מעניין שיזמין אנשים להצטלם לידו ולתייג את המקום. וכך הם מקבלים פרסום בחינם.

פעמון ענק

לפני שנים רבות כשהעיר רחובות הוקמה עמד לו פעמון קטן מברזל במקום גבוה ומרכזי וכל יום היו מצלצלים בו בשעה 6:00 בבוקר להעיר את האנשים ליום חדש של עבודה ויצירה.
פרויקטים - פעמון ענק

אשמח לקבל פרטים נוספים על מר קו – הדוגמן המפתיע של פסלים יפהפיים